Botoks

Botoks

Botoks

botoks

Botoks – usuwanie zmarszczek

W salonie kosmetycznym Lucyny Zakrzewskiej wykonywane są zabiegi ostrzykiwania toksyną botulinową (botoksem) w okolicach:

  • Zmarszczki czoła
  • Zmarszczki w zewnętrznym kąciku oka – inaczej „Kurze Łapki”
  • Gładzizna – inaczej „Lwia Zmarszczka”

Botoks to naturalne białko oczyszczone, które otrzymywane jest w warunkach laboratoryjnych z wyhodowanych szczepów bakterii Clostridium botulinum, inaczej zwanych pałeczek jadu kiełbasianego. Botoks to uznany i zarejestrowany lek powszechnie i bezpiecznie stosowany w medycynie estetycznej, okulistyce i neurologii.

Toksyna botulinowa jest sprzedawana legalnie jedynie osobom wykwalifikowanym specjalizującym się w przeprowadzaniu zabiegów z użyciem botoksu, tj. kosmetologom (z dyplomem ukończonej szkoły wyższej kosmetologii), lekarzom w tym dentystom, okulistom, neurologom.

Botoks przy odpowiedniej dawce wstrzymuje czasowo pracę mięśni tym samym hamując pracę impulsów nerwowych, kierowanych do drobnych mięśni twarzy, których praca powoduje marszczenie i fałdowanie się skóry. Efektem tej pracy są zmarszczki.

Uwaga! odpowiednio podany botoks nie powinien spowodować unieruchomienia mimiki twarzy.
Wstrzyknięcie preparatu powoduje relaksację mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zwracam uwagę na fakt, że nieprawdą są pogłoski o możliwym uszkodzeniu nerwów, gdyż ich struktura uniemożliwia nakłucie ich przez igłę. Dobra technika i odpowiednia ilość wstrzykiwanego preparatu gwarantuje właściwy efekt zabiegu.

Botoks można wykonywać tak na prawdę już przy pogłębianiu się pierwszych zmarszczek, nawet u osób ok 27 roku życia. Wcześniejsze podanie preparatu może spowodować „zamrożenie” zmarszczki, co oznacza że możemy zapobiec jej powiększaniu się.

Zobacz poniżej na filmach jak wygląda zabieg botoks

Botoks – zmarszczki na czole
Botoks – przy oczach, tzw.”Kurze Łapki”

 

botoks

Tagi: botoks ceny, botoks cennik, azzalure, ostrzykiwanie botoksem, botox

ABOUT AUTHOR