Liftingujące nici PDO

Liftingujące nici PDO

Liftingujące nici PDO

nici pdo

Liftingujące Nici PDO

NICI PDO, czyli z Polidioksanonem są już od ponad dwóch dekad wykorzystywane w szwach chirurgicznych. Obecnie jednak coraz popularniejsza staje się nowa metoda jego zastosowania – jako innowacyjny środek do przeprowadzania bezoperacyjnego liftingu. PDO czyli polidoksanon jest silnym syntetycznym włóknem składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkankach.

Jest to innowacyjna metoda walki z efektami starzenia. Bez niepożądanych śladów i uciążliwego okresu regeneracji, za to z natychmiastowymi i długotrwałymi rezultatami. Działanie polidioksanonu nie tylko pobudza syntezę kolagenu i elastyny odpowiadających za napięcie i jędrność skóry, ale wpływa również stymulująco na proces produkcji kwasu hialuronowego, którego ilość w skórze naturalnie maleje wraz z wiekiem. Jedną z interesujących właściwości polidioksanonu jest stymulacja fibroblastów, dzięki czemu pobudzany jest naturalny proces produkcji kolagenu w skórze.

nici pdoTechnika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystywaniu naturalnych linii napięcia skóry, co działa podobnie jak lifting chirurgiczny. Dzięki niciom można również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podawania toksyny botulinowej.

Po około 10-14 dniach od wprowadzenia rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Proces ten działa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 6-8 miesięcy). Efekt stosowania nici PDO jest długotrwały, a wzmożona produkcja kolagenu może trwać od 24 do nawet do 36 miesięcy zależnie od typu nici. Nici PDO ulegają w tym czasie wchłonięciu.

Jedną z najważniejszych zalet nici PDO jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale choćby do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.

ABOUT AUTHOR